Bitcoin Cash, Cosmos, Dash Price Analysis: 12 grudnia

13. Dezember 2020

MassMutual był w wiadomościach niedawno po zakupie Bitcoina o wartości 100 milionów dolarów, wiadomość, że miliarder Mike Novogratz odpowiedział jako „może być najważniejszym BTC wiadomości 2020“.

W związku z takim rozwojem sytuacji, Bitcoin Cash wykazał byczą rozbieżność na wykresach i wzrósł do poziomu oporu na poziomie 267 dolarów.

Dalej w dół krypto-ladder, Cosmos i Dash odnotowały straty w ciągu ostatnich kilku dni, po czym zanotowały odbicie cen w godzinach poprzedzających czas prasy. Należy jednak zauważyć, że ich wyniki w ciągu ostatnich dwóch miesięcy znacznie się różniły, co nadało kontekst ich wahaniom cen.

Bitcoin Cash [BCH]

Bitcoin Cash spadł z 288 dolarów do 256 dolarów, co oznacza spadek o 11,3% w ciągu pięciu dni. To było wraz ze spadkiem Bitcoin Bank ‚a z 19.200 dolarów do 17.600 dolarów. Podobnie jak Bitcoin, BCH również wykazał byczą rozbieżność na 4-godzinnym wykresie pomiędzy ceną a wskaźnikiem dynamiki (RSI).

Cena ukształtowała się na niższym poziomie, podczas gdy RSI na wyższym poziomie (pomarańczowy), a następnie BCH podniósł się, aby sprawdzić poziom oporu na poziomie 267 dolarów. Jednak od czasu lokalnego wyżu wynoszącego 354 USD w listopadzie również znajdował się on w trendzie spadkowym, a wskaźnik RSI w momencie pisania wykazywał neutralną dynamikę.

Opór na linii trendu, wraz z poziomym poziomem oporu wynoszącym 267 dolarów, dałby dużo wglądu w kierunek BCH w nadchodzących godzinach. Odrzucenie mogłoby prowadzić do okresu konsolidacji na poziomie 255 dolarów, podczas gdy odwrócenie poziomu oporu mogłoby zainicjować kolejny krótkoterminowy trend wzrostowy.

Kosmos [ATOM]

Kosmos znajduje się w trendzie spadkowym od czasu, gdy lokalna czołówka odnotowała 6,4 USD pod koniec listopada. Od tego czasu zarówno cena, jak i OBV zarejestrowały serię niższych szczytów.

Ostatni spadek na rynku altcoinów spowodował również straty ATOM, a sesja transakcyjna zakończyła się wynikiem 4,5 USD. Jednakże kolejne sesje wykazywały znaczną aktywność handlową, a cena również wzrosła do poziomu 4,85 dolarów, w momencie pisania.

Wskaźnik Aroon Indicator pokazał, że trend spadkowy był nadal w grze. Powyżej poziomu 4,8 USD, 5 USD działało również jako odpowiedni poziom oporu.

Myślnik [DASH]

Kreska spadła z 114 dolarów na początku grudnia do 88 dolarów kilka godzin temu. Było to tylko wycofanie się w trakcie większego trendu wzrostowego, ponieważ DASH zanotował silne wzrosty od początku listopada.

Używając narzędzia Fibonacciego Retracement do przejścia z $62,21 do $123,06, podkreślono kilka ważnych poziomów wsparcia i oporu. DASH przetestował 50% poziom retracement jako wsparcie i był świadkiem odbicia ceny przy silnym wolumenie obrotów.

Wzrosła ona powyżej oporu na poziomie 93,5 USD i 38,2% poziomu retracement na poziomie 94,8 USD, a MACD utworzyła byczą krzyżówkę poniżej zera, aby wygenerować słaby sygnał kupna.

Poziom psychologiczny na poziomie 100$ i opór na poziomie 104$ wydawały się być kolejnymi poziomami zainteresowania dla DASH.

#Bitcoin